WhatsApp-ryhmä: HTL tiedotus

17.1.2023

Seuran tiedotuksen tehostamiseen on perustettu WhatsApp-ryhmä HTL tiedotus. Ryhmään tullaan lisäämään seuran jäsenrekisteristä Hoikasta kaikkien luistelijoiden osalta Hoikassa oleva ensisijainen puhelinnumero (alaikäisillä huoltaja). Ryhmästä saa halutessaan poistua, mutta sen tarkoitus on parantaa viestintää ja helpottaa tiedotuksen seuraamista. Seuran kotisivut toimii jatkossakin seuran virallisena tiedotuskanavana, mutta WhatsApp-ryhmässä on tarkoitus esimerkiksi laittaa viestiä akuuteista asioista ja vinkkiä käydä katsomassa seuran kotisivuille tulleita uusia tiedotteita. 

Tavoitteena on saada ryhmän kokoaminen valmiiksi tammikuun aikana. Mikäli sinua ei ole jostakin syystä lisätty ryhmään tammikuun aikana, tai haluatte lisätä ryhmään myös toisen huoltajan tiedot, laita viestiä Ilonalle 050 3653582.