Tervetuloa aloittamaan taitoluistelukausi 2020-2021!

15.7.2020

Uusi luistelukausi alkaa

  • kilparyhmillä (1, 2, 3, 4, 5, TK, A, S ja H) 3.8. alkavalla viikolla
  • H2 -ryhmällä 17.8. alkavalla viikolla
  • H3 -ryhmällä (kouluikäisten taitoluistelukoulu) 6.9.
  • luisteluleikkikoululla (LLK) 4.10.

Ilmoittautuminen kaudelle 2020-2021

Sähköinen ilmoittautuminen uudelle kaudelle on auki 15.7. alkaen. Ilmoittautuminen tapahtuu HOIKA-järjestelmän kautta, josta ostetaan myös luistelupassit:  https://go.hoika.net/public/Login.aspx

HUOM: Luistelijan tulee sekä ilmoittautua että ostaa luistelupassi, jotta luistelija voi osallistua harjoituksiin!

Jos et ole varma mihin ryhmään ilmoitat lapsesi, niin olethan yhteydessä valmentaja Satu Petramaahan  satu.petramaa@pp.inet.fi. Harrastepuolen asioiden osalta olethan yhteydessä Laura Kankaiseen laurakankainen@hotmail.com.

Sisaralennusta koskevissa asioissa olethan yhteydessä ilmoittautumisen jälkeen rahastonhoitajaan  htlrahastonhoitaja@gmail.com

Luistelupassit

Luistelijalle on ostettava luistelupassi (ent. lisenssi) ennen kauden alkua. Tämä koskee sekä harrastajia että kilpaluistelijoita, poikkeuksena H3 -ryhmäläiset, joille seura hankkii luistelupassit. Ohjeet passien ostoon sekä lisätietoa luistelupasseista ja niiden sisällöstä löytyy Suomen Taitoluisteluliiton sivuilta: https://www.stll.fi/luistelijalle/lisenssit-ja-vakuutukset/ohje-lisenssin-ostoon/

Harjoitusajat

Tarkemmat harjoitusajat ilmoitetaan seuran nettisivuilla lähempänä aloitusajankohtaa.